|

Draudzības stīgas

30. martā Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolā norisinājās sadraudzības koncerts „Draudzības stīgas”. Pasākumā piedalījās mūsu vijoļspēles audzēkņi un Ogres Mūzikas skolas pārstāvji. Koncerts sākotnēji bija iecerēts stīgu lociņinstrumentu ansambļiem, bet, lai tas būtu krāšņāks, no Ogres Mūzikas skolas tika pieaicināti arī koklētāji un perkusionists.

Sarīkojuma pirmajā daļā uzstājās Ogres Mūzikas skolas solisti – vijolnieki, čellisti, koklētāji un perkusionists, noslēdzot šo koncerta daļu ar lielu stīgu ansambli, atskaņojot latviešu tautasdziesmu „Kur tad nu tu biji”.

Otrajā daļā piedalījās Madlienas mūzikas un mākslas skolas vijoļspēles audzēkņi. Visi četri vijolnieki, sagrupējušies divos ansambļos, atskaņoja 7 skaņdarbus, starp kuriem bija arī Johana Pahelbela Kanons. Pēc koncerta jaunie mūziķi tika aicināti uz atrakcijām.

Mūsu audzēkņiem bija lieliska iespēja klausīties čellu un kokli – instrumentus, kurus mūsu skolā nemāca. Bija liels prieks redzēt vienkopus tik daudz vijolnieku. „Draudzības stīgas” tik tiešām „savienoja” abas skolas turpmākajai sadarbībai. Liels paldies visiem, kas piedalījās koncerta organizēšanā. Paldies Lailai Miglānei, pārējiem pedagogiem un koncertmeistariem, kuri sagatavoja audzēkņus.

Rūdolfs Bahmanis