| |

V akordeona mūzikas svētki Madlienā

Profesionālās ievirzes izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Akordeona spēle V Latvijas mūzikas skolu audzēkņu ansambļu un kameransambļu konkurss.

Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolā šī gada 26. novembrī norisinājās profesionālās ievirzes izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Akordeona spēle V Latvijas mūzikas skolu audzēkņu ansambļu un kameransambļu konkurss. Tajā piedalījās 25 Latvijas mūzikas skolu kolektīvi no Ulbrokas, Līvānu, Liepājas, Aizputes, Jelgavas, Krāslavas, Valkas, Talsu, Ludzas, Olaines, Limbažu, Babītes, Siguldas, Skrīveru, Madlienas un Rīgas mūzikas skolām. Dueti, trio, kvintets un kameransambļi, kuru sastāvā bija vismaz viens akordeons, atskaņoja divus dažāda rakstura skaņdarbus. Varējām dzirdēt, kā dažādi instrumenti – arfa, vijoles, flautas, trompete, sitaminstrumenti un perkusijas kopā ar akordeona tembriem veido atšķirīgu skaņu krāsu bagātību. Katra konkursa dalībnieku uzstāšanās bija kā brīnišķīgs priekšnesums un radīja svētku sajūtu. Skolotājiem bija iespēja salīdzināt un smelties pieredzi no citu novadu skolu kolēģu radošās pieejas kolektīvās muzicēšanas formu meklējumos. Konkursu vērtēja nopietna žūrija- Limbažu mūzikas skolas akordeona spēles nodaļas vadītāja Indra Rudzīte, Zemgales reģiona un Jelgavas mūzikas vidusskolas akordeona spēles nodaļas metodiskā vadītāja, aranžējumu un pārlikumu veidotāja 7 akordeona spēles grāmatām – Ludmila Furmanova un vairāku starptautisko konkursu laureāte, Jāz. Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas maģistrante, studējusi Romas Santa Cecilia Mūzikas akadēmijā, Viļņas Mūzikas un teātra akadēmijas katedras vadītāja asistente – Samanta Čipinska. Visi konkursa kolektīvi ieguva 1., 2. vai 3.vietas diplomus. Pirmo vietu ieguva Limbažu mūzikas skolas duets -Estere Hmeļinska un Darja Grjaznova, ped. V.Ņikandrovs, Augusta Dombrovska Mūzikas skolas duets Ļevs Šteimaks un Artjoms Šķeglovs, ped. V.Kirilova, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas duets Marks Rēpelis un Roberts Dumbrauskis, ped. L.Catlaka, Ludzas Mūzikas pamatskolas duets Arnis Malakovs un Darja Pozdņaka, ped. B.Ivanovs,

Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas trio Kristiāns Jasinskis, Aleksandrs Mitins un Kristers Ziemelis, ped. T.Saratova, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas kvintets Emīls Rasmuss Sadovskis, Karolīna Arbuzova, Kristaps Laganovskis, Roberts Paulāns, Ričards Puķudārzs, ped. A.Rieksta, Latgales priekšpilsētas mūzikas skolas un Jāz.Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas apvienotais kameransamblis Aleksejs Suvotovs (akordeons) un Jekaterina Šolohova (arfa), ped. R.Pavlova un J.Suvorova, Jelgavas Mūzikas vidusskolas kameransamblis Anna Agate Platbārde (flauta), Sanita Bičuša (akordeons), Elēna Undīne Ziemele, ped. L.Valtere un Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” kameransamblis Kristians Lelis (akordeons), Nora Sofija Grīva (vijole), Vaira Māra Kriķe (vijole), ped. V.Golubkova, M.Šmite un I.Žuga. Konkursa Grand Prix balvu ieguva Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas akordeonistu duets – Renāts Vanags un Arvīds Gills, pedagogs Svetlana Catlaka. Konkursā tika vērtēta ne tikai audzēkņu uzstāšanās, bet arī pedagogu darbs aranžiju un pārlikumu veidošanā. Balvu par labāko skaņdarba pārlikumu saņēma Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Marita Karpa, bet par labāko skaņdarbu aranžējumu- Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas skolotāja Līga Catlaka. Noslēgumā visi konkursa dalībnieki saņēma diplomus un suvenīrus – kokā darinātus dāvanu maisiņus, bet pedagogi ziedus un pateicību par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā konkursam. Konkurss Madlienā bija reizē arī kā 5. jubilejas konkurss, tādēļ paldies teicām Limbažu mūzikas skolai, Jāz. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolai un Jāņa Cimzes mūzikas skolai par dalību visos 5 konkursos un Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolai, Siguldas Mākslu skolai „Baltais flīģelis” un Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolai par dalību 4 Madlienā rīkotajos konkursos.

Kā muzikāla dāvana izskanēja Noslēguma koncerts, kurā uzstājās Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas akordeonistu kvartets, pedagogs Jurijs Rižovs, un trio „Mediante”, kurā kopā ar akordeonistu Māri Rozenfeldu un solisti Laini Liepiņu uzstājās arī mūsu skolas absolvente Zane Jankuna.

Konkursa dalībnieki izteica atzinīgus vārdus un pateicību par konkursa organizatoru viesmīlību, par garšīgajām pusdienām Madlienas vidusskolas ēdnīcā, gardajiem kliņģeriem no SIA „Rasas Madlienā” un mākslinieka Jura Cepures veidotajiem oriģinālajiem suvenīriem. Arī mēs vēlamies pateikties visiem, kas piedalījās konkursā un palīdzēja radīt šos svētkus Madlienā. Tiksimies atkal pēc diviem gadiem!

Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolas direktore Vita Ervalde